Maleklou

خودرو لوکس پلیس

شاید دیدن خودروهای فوق لوکس که علایم پلیس بر روی آن دیده می شود چندان معمول نباشد، اما در برخی از کشورها این مورد وجود دارد. در ادامه با خودروهای پلیس عجیب آشنا می شوید:

۱- فورد اینترسپتور

این خودرو دارای فضای باز داخلی زیادی است و آن را برای استفاده در نیروی پلیس ایده آل می سازد. این خودرو شش سیلندر و هیبریدی است و استحکام بدنه بسیار بالایی دارد. 

 

چه خودروهایی بیشتر دزدیده میشوند

جای خالی خیلی از وسایل ناراحت‌کننده است و کوله‌باری از غم را با خود به همراه می‌آورد. اما جای خالی خودرویی که پارک کرده بودید و فکرش را هم نمی‌کردید که در بازگشت‌تان، سرِ جایش نباشد، هم ناراحت‌کننده است و هم غافل‌گیرکننده. کسی هم که غافل‌گیر می‌شود، به‌سختی فکر می‌کند و تصمیم‌گیری برایش دشوار می‌شود. پس واجب و لازم است که قبل از هرچیز روش‌های جلوگیری از سرقت خودرو را یاد بگیرید تا در چنین شرایط وحشتناکی اسیر نشوید.

«موبیلی و ویلر» مسافرت‌ها را هوشمند می‌کنند

 

 

«موبیلی و ویلر» مسافرت‌ها را هوشمند می‌کنند

 

 

شناخت خودرو

شناخت قسمت های مختلف خودرو

اختراع کمربند ایمنی

در سال ۲۰۰۲ میلادی، همزمان با درگذشت یکی از کارکنان شرکت ولو به نام نیلس بولین «Nils Bohlin» که مخترع کمربند ایمنی کنونی در خودروها بود، شرکت ولو تخمین زد که در چهار دهه‌ای که کمربند ایمنی معرفی‌شده است، این اختراع مهم و حیاتی، منجر به نجات جان بیش از یک میلیون انسان شده است. این اختراع ساده، علاوه بر نجات جان میلیون‌ها انسان، از آسیب‌دیدگی و معلولیت میلیون‌ها انسان دیگر نیز جلوگیری به عمل آورده است. علی‌رغم گذشت زمان زیادی از معرفی این اختراع و توسعه مکانیزم‌های دیگر ایمنی مانند کیسه هوا  در خودروها، همچنان کمربند ایمنی، به عنوان مؤثرترین ابزار محافظتی و ایمنی شناخته می‌شود.

دو تهدید خودرو هوشمند

 

هکر

 

خودروهای جدید قابل هک شدن هستند و اینترنت اشیا می‌تواند سطح و دریچه‌ای جدید از تهدیدها را به‌روی کاربران خودروهای هوشمند باز کند. این زمانی وحشتناک‌تر می‌شود که هکرها در آینده می‌توانند از راه ‌دور با کنترل قابلیت‌های خودران خودرو شما را نیز کنترل کنند

معرفی هایپرکار لمانز پژو، گلوله ۶۷۰ اسب بخاری فرانسوی

حدود سه ماه پیش بود که بخش موتور اسپورت پژو اعلام کرد در کلاس هایپرکارهای لمانز حضور خواهد یافت. هم‌اکنون برخی جزئیات محصول مسابقه‌ای فرانسوی‌ها منتشر شده و البته که جزئیات هیجان‌انگیزی هستند. در قلب این خودرو قوای محرکه هیبرید ۴ پژو که از یک پیشرانه درون‌سوز و یک پیشرانه الکتریکی تشکیل شده قرار می‌گیرد

وقتی اشیاءی در تاکسی جا می مونه

۴۸۰۴۸ شماره تلفن پیگیری اشیاء گمشده در تاکسی

مسئول ستاد پیگیری اشیاء گمشده تاکسیرانی با اعلام شماره ۴۸۰۴۸ برای اعلام و پیگیری وسایل جامانده در تاکسی گفت: تلفن همراه، کیف و مدارک در صدر اشیاه جامانده در تاکسی قرار دارد.

آیا سیستم اگزوز دوگانه در بهبود عملکرد خودروی شما تاثیری دارد؟

به احتمال زیاد زمانی که اگزوزهای دوگانه کرومی بیرون آمده از زیر بامپر یک خودرو را مشاهده کردید، به شما حس قدرت و برتری داده است. شاید تا بحال به این فکر کرده‌اید که سیستم اگزوزهای دوگانه‌ در سوپر ماشین‌ها با چه هدفی به کار رفته‌اند؟ همچنین ممکن است تصور کرده باشید که این کار بیشتر جنبه تزئینی داشته و مناسب عکس‌های روی پوستر می‌باشد. اما خیر، همیشه اینطور نبوده و ممکن است واقعیت فراتر از تصورات شما رقم بخورد.

نحوه عملکرد اگزوز موتور

نکاتی جالب در دنیای خودرو

 

 

نکاتی جالب از دنیای خودروها

آیا می دانستید که هنری فورد صاحب کارخانجات عظیم فورد یک نازیسم به تمام معنا بوده و در سال 1937 نشان شاهین از هیتلر به خاطر کتاب انترناسیونال یهود دریافت کرده بود.(نقل از لوموند)

آیا می دانستید که برخی مورخین علت شروع جنگ جهانی اول را نحس بودن خودرو ولیعهد اتریش می دانستند(دنیای بی جواب از سید جلال صیاد میری)

آدرس فروشگاه ها:

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان امیرکبیر، پاساژ سپهر، برخیابان ، پلاک ۵۳ (G35) .   تلفن های تماس : ۳۳۹۴۳۴۰۰   -  ۳۳۹۲۳۴۰۰  -  ۳۶۹۰۰۴۱۱  -   ۳۶۹۰۰۴۱۳  -  ۳۶۹۰۰۴۱۵  -  ۳۶۹۰۰۴۱۷

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان امیرکبیر، پاساژ کاشانی ، طبقه سوم ، پلاک 282 .  تلفن های تماس : ۳۳۹۰۸۸۷۱  -  ۳۳۹۱۱۶۷۲  -  ۳۳۱۱۴۱۷۱   

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان اکباتان ، کوچه آهنین ، پاساژ امین ، طبقه دوم ، واحد دفتری A-1 .  تلفن های تماس : ۳۳۹۲۹۰۱۴  -  ۳۳۹۲۸۹۵۹  -  ۳۳۹۴۴۱۵۱  -  ۳۳۹۴۴۱۵۲  -  ۴۰۳۳۰۷۰۹  - ۴۰۳۳۰۶۳۳