اسیا ارت

بررسی تخصصی کیا نیرو الکتریکی فیس لیفت

چهار سال از زمانی که کیا نسخه هیبریدی نیرو را عرضه کرده می‌گذرد اما نسخه تمام الکتریکی آن در سال ۲۰۱۸ پدیدار شده است. این خودرو هنوز هم یکی از محصولات موردعلاقه ماست که البته در بین خودروهای الکتریکی نیز ویژگی‌های مثبت زیادی دارد.

علت خرابی یا اختلال در روندکار فن چیست ؟

از شایع‌ترین و بارزترین خرابی‌های موجود درفصل گرم سال، خرابی یک قطعه الکترومکانیکی یا همان فن سیستم خنک‌کاری در خودرو است.

مزدا 3 نیو بخریم یا نه؟

تاریخچه مزدا 3 نیو

شرکت ژاپنی مزدا سال 2003 بود که از یک خودروی سدان کامپکت جدید به نام مزدا 3 رونمایی کرد، خودرویی که با توجه به طراحی زیبا و پیشرانه‌ای خوب و کم‌مصرفی که داشت انتظار می‌رفت با استقبال خوبی در بازار مواجه شود. همین‌گونه هم شد و سال 1386 بود که گروه بهمن، این خودرو را وارد خطوط تولید خود کرد. نسل اول مزدا 3 فقط به مدت سه سال توانست در خط تولید بهمن دوام بیاورد و نهایتاً، جای خود را به نسل دوم خود داد که در ایران با نام مزدا 3 نیو شناخته می‌شود داد.

اگر این ترفندها را نمیدانید پس راننده ماهری نیستید :

1.ذخیره کردن سوخت از طریق خارج کردن لوازم اضافی در ماشین

این تیتر نیاز به توضیح ندارد و احتمالا اکثر ما مقداری لوازم بلا استفاده در ماشین داریم که فقط ماشین را سنگین کرده است و مشکل این است که این لوازم اضافه وزن ماشین را سنگین می کند، زیرا موتور نیاز دارد که برای حرکت دادن ماشین سنگین تر، از سوخت بیشتری استفاده کند. 

2. استفاده از مایع ظرفشویی برای از بین بردن روغن و چربی شیشه

مایع ظرفشویی می تواند راهی آسان و خوب برای تمیز کردن پنجره های ماشین و شیشه های جلو باشد و هر چیزی مثل جای سیگار یا اثر انگشت اگر قدیمی باشند، شاید با مایع ظرفشویی کمی سخت پاک شوند.

خودرو های جدید در مصر باید دوگانه سوز باشد

طبق‌اعلام دولت این کشور برای خودروهایی که با سوخت گاز کار کنند، مجوز صادر خواهد شد.  زیرا دولت معتقد است مصرف گاز به جای بنزین می‌تواند سبب کاهش ارزبری شود، زیرا واردات بنزین کاهش خواهد یافت. از این‌رو وام کم‌بهره به افرادی که قصد گازسوز کردن خودرویشان را دارند، اختصاص خواهد یافت.

کیفیت روغن ترمز به چه عواملی بستگی دارد؟

نقطه جوش خشک ERBP

روغن ترمز به دلیل وجود هیدروکسید به خوبی رطوبت محیط را جذب خود می‌کند. اگر روغن ترمز را بعد از تولید و بدون برخورد با رطوبت ، گرما بدهند، در دمایی مطابق با دمای نقطه جوش خشک شروع به جوشیدن می‌کند. این دما مشخص میکند که اگر در سیستم ترمز یک خودرو دمای روغن ترمز به این حد برسد روغن ترمز تبخیر شده و حبابهای بخار روغن موجب از کار افتادن سیستم می‌شود.

چیپ ایموبلایزر

چیپ ایموبلایزر:   

چیپ ایموبلایزر همان قطعه ای است که حاوی اطلاعات محرمانه ی سیستم امنیتی خودروست. افراد زیادی تصورات اشتباهی درباره ی چیپ ایموبلایزر دارند؛ به همین دلیل هم گاهی اوقات، سوئیچ خود را به دست کلیدسازان قرار می دهند تا از روی آن چند نمونه بسازند! باید به این افراد هشدار دهیم که دسترسی به اطلاعات چیپ ایموبلایزر شرایط خاصی دارد و بر اساس هشدارهای امنیتی نباید هر کسی به آن دست یابد

شما میتوانید از طریق تلگرام به @MLAUTOPARTS یا از طریق اینستاگرام صفحه های mlcommercical ، digighate   ما را دنبال کنید . 

واتر پمپ خراب میشود

وقتی واتر پمپ  خراب شد، چه باید کرد؟

اولین کاری که هنگام خرابی واتر پمپ پراید باید بکنید، توقف رانندگی و پارک خودرو است. واتر پمپ خراب نمی تواند حرارت پیشرانه را کنترل کند و دمای موتور به سرعت افزایش می یابد. بالا رفتن دمای موتور، یعنی خرابی اساسی آن و صرف هزینه های هنگفت. اولین قطعه ای که در این شرایط آسیب می بیند، واشر سر سیلندر است، چون گرم ترین قسمت پیشرانه یعنی محفظه انفجار، نزدیک به واشر سر سیلندر است. باید یادآوری کنیم خودروهایی که واشر سر سیلندر سوزانده اند، در هنگام معامله ارزش پایین تری دارند.

صافی بنزین

صافی بنزین :

 

هیچ وقت فراموش نکنید که بنزین مصرفی خودروی شما با چه شرایطی و چطور منتقل می شود. اگر به کیفیت بنزین، رسوبات ته نشین شده در مخزن خودروهای انتقال سوخت، آلودگی های موجود در شیلنگ های نازل بنزین و ذرات معلقی مثل گرد و خاک که از مبدأ تا مقصد وارد بنزین ها می شوند، کمی فکر کنید، قطعاً متوجه اهمیت استفاده از صافی بنزین مناسب و تعویض به موقع آن می شوید.

علائم خرابی صافی بنزین

شاسی خودرو :

شاسی خودرو : 

به اسکلت اصلی خودرو شاسی گفته میشود .این قطعه وظیفه حمل اجزاٰٰ دیگر خودرو مثل بدنه آن . موتور . سیستم فرمان و .... را دارد اکثر از فلز ساخته میشود .

انواع خودرو : تمامی خودروهای . مزدا ۳ . مزدا ۳۲۳ . پراید . پژو . ریو . تیبا . نیسان ام ال (ml )

شما میتوانید از طریق تلگرام @mlautopart , یا در ایناستگرام صفحه های mlcommerical . digighate ما را دنبال کنید . 

 

آدرس فروشگاه ها:

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان امیرکبیر، پاساژ سپهر، برخیابان ، پلاک ۵۳ (G35) .   تلفن های تماس : ۳۳۹۴۳۴۰۰   -  ۳۳۹۲۳۴۰۰  -  ۳۶۹۰۰۴۱۱  -   ۳۶۹۰۰۴۱۳  -  ۳۶۹۰۰۴۱۵  -  ۳۶۹۰۰۴۱۷

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان امیرکبیر، پاساژ کاشانی ، طبقه سوم ، پلاک 282 .  تلفن های تماس : ۳۳۹۰۸۸۷۱  -  ۳۳۹۱۱۶۷۲  -  ۳۳۱۱۴۱۷۱   

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان اکباتان ، کوچه آهنین ، پاساژ امین ، طبقه دوم ، واحد دفتری A-1 .  تلفن های تماس : ۳۳۹۲۹۰۱۴  -  ۳۳۹۲۸۹۵۹  -  ۳۳۹۴۴۱۵۱  -  ۳۳۹۴۴۱۵۲  -  ۴۰۳۳۰۷۰۹  - ۴۰۳۳۰۶۳۳