بورس لوازم یدکی مزدا

تاریچه مزدا

نام گذاری : 

جوجیرو ماتسودا بنیانگذار شرکت خودروسازی مزدا با الهام از مخفف های و با توجه به تشابه اسمی نام خانوادگی اش با کلمه مزدا، این نام را بر اولین محصول خود گذاشته است. بر پایه اظهارنظر وب‌گاه مزدا دلیل نام‌گذاری این شرکت این طور بیان شده‌است: «نام شرکت مزدا برگرفته از نام اهورامزدا خدای اولین تمدن‌های غرب آسیا در ایران است. ما اهورامزدا را به خدای خرد، اندیشه و هماهنگی تفسیر کردیم. به عنوان منشأ هر دو تمدن شرقی و غربی و همین‌طور به عنوان نمادی از فرهنگ خودرو. این آمیختگی از تمایل به دستیابی به صلح جهانی و توسعه صنعت خودرو انجام شد.

تاریخچه :

ترمز دیسکی هوا خنک چیست

ترمز دیسکی یکی از گزینه هایی که پس از دهه پنجاه میلادی در خودرو ها مرسوم شدند و با پیشرفت تکنولوژی نوع هوا خنک آن ساخته شد . به گزارش مقاله (ml)،استفاده از ترمز های دیسکی تا قبل از دهه پنجاه به بعد خودروسازان به استفاده از ترمزهای دیسکی روی آوردند و در حال حاضر تمامی خودروهای گران قیمت، برای هر چهار چرخ از ترمز دیسکی استفاده می‌کنند.البته برخی از خودروهای شهری و نه چندان گران قیمت همچنان از ترمزهای کاسه‌ای برای چرخ‌های عقب استفاده می‌کنند.

علت استفاده از هدر (heder) به جای منیفولد اگزوز

در خودروهای معمولی گازهای ناشی از احتراق از طریق منیفولد اگزوز (exhaust manifolds) به سمت منبع کاتالیزور هدایت می شوند، سپس به سمت انباره اگزوز یا صداخفه کن (muffler) رفته و درنهایت از مجموعه اگزوز خارج می شوند و به هوای اطراف دمیده می شوند. سرعت، و کیفیت خروج این گازها در راندمان موتور تأثیر دارد زیرا هرچه گازهای ناشی از احتراق سریع تر و کامل تر از سیلندر خارج

تشخیص قطب مثبت و منفی باطری خودرو بدون دستگاه

به گزارش پایگاه خبری" ml " نقل از پرشین خودرو، بسیاری از باتری های خودرو که تولید می شود، در کنار قطب های باطری علائم مثبت و منفی برای شناسایی قطب های باطری درج شده است اما در باتری هایی که مدت زمانی از تولید آن گذشته ممکن است این علائم به دلیل شرایط نگهداری نامناسب از بین برود یا در باتری های قدیمی تر این علائم وجود نداشته باشد.

علت به کارگیری PCV (Positive Crankcase Ventilation) در خودروها

یکی از اولین اقدامات صورت گرفته در راستای کنترل الودگی های ناشی از خودرو در دهه 1960صورت گرفت . این اقدام ، که همان به کار گیری pvcاست ، منجر شد از آلودگی های تولید شده توسط خودرو ها کاهسته شود و ازآن به عنوان یک حرکت انقلابی یاد کنیم در اطراف پیستون خودروهای درون‌سوز سه عدد شیار تعبیه شده است که در آن ها از رینگ هایی استفاده می شود که به رینگ پیستون (Piston Ring) معروف اند.

مواردی که تعمیر کارها نمیخواهند شما بدانید

روشن شدن چراغ چک موتور :یکی از اصلی ترین دلایل روشن شدن چراغ چک موتور خودرو ، سفت نبودن دریچه گاز است که موجب ورود اکسیژن اضافی میشود . اما متاسفانه این امر یکی از نکاتی است که مکانیک ها دوست نداردند تا شما از آن مطلع باشید . 

باتری خودروها به ندرت نیاز به تعویض دارد : 

تعمیرکارها بسیار تمایل دارند تا باتری خودروها را تعویض کنند و این گونه القا کنند که باتری به پایان عمر خود رسیده است. اما این در حالی است که در بیشتر موارد، ایرادهای باتری مربوط به اتصالات سیم‌های آن است و نه مربوط به خود باتری.

بلبرینگ تایم

بلبرینگ تایم

وظیفه این قطعه این می باشد که تسمه تایم حول محور آن می چرخد و در صورت شل شدن تسمه تایم بلافاصله تحت تاثیر قرار گرفته و تسمه را به اندازه کافی سفت می نماید.
علائم خرابی .خرابی این قطعه باعث رد شدن تسمه تایم در برخی موارد و صدا دادن پس از روشن شدن خودرو و با فشار دادن پدال گاز صدا بیشتر می شود.
رعایت نکات سعی شود کیت تایم را به صورت کامل تعویض کنید و در هنگام جا زدن بلبرینگ و سفت کن تایم خلاصی تایم را به روی سفت کن بیاندازید. 

کوئل پژو 405 ساژم

کویل 
پژو 405 ساژم 

وظیفه این قطعه افزایش ولت می باشد لدین صورت که برق 12 ولت باطری را تبدیل به برق 5000 تا 20000 ولت برای ایجاد جرقه در محفظه احتراق تولید می کند این قطعه از دو سیم پیچ اولیه و ثانویه تشکیل شده در سیم پیچ اولیه که یک سر آن به برق ارسالی به رله دوبل و سر دیگر آن به پایه E.C.U متصل می باشد در این صورت با ارسال پالس از E.C.U شمع های 1و4 با هم و شمع های 2و3 نیز با هم جرقه می زنند.

افتامات دینام

افتامات دینام :
وظیفه این قطعه الکتریکال این می باشد که برقی که توسط دینام (آلترناتور)تولید می شود برق کاملا منظمی نمی باشد و همیشه در حال نوسان ولتاژ می باشد آفتامات از چند عدد دیود تشکیل شده که ولتاژی که از آلترناتور دریافت می کند تنظیم و یک ولتاژ منظم به باطری ارسال می کند.

استکان تایپیت

استکان تایپیت 
استکان تایپیت ها ارتباط بین سوپاپ و میل سوپاپ موتور می باشند و حرکت میل سوپاپ توسط این قطعه به میل سوپاپ منتقل می شود.
ویژگی های مقاوم در برابر سایش-عمربالای قطعه-مقاوم در برابر گریپاژ
خرابی این قطعه باعث صدای ریزی در سر سیلندر در هنگام گرم شدن خودرو می باشد.
در برخی انگشت شمار از خودرو ها این قطعه احتیاج به خالی کردن در هنگام تعمیر موتور دارد و در عموم خودرو ها صرفا با شست و شو می توان آن ها را دوباره استفاده کرد.

آدرس فروشگاه ها:

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان امیرکبیر، پاساژ سپهر، برخیابان ، پلاک ۵۳ (G35) .   تلفن های تماس : ۳۳۹۴۳۴۰۰   -  ۳۳۹۲۳۴۰۰  -  ۳۶۹۰۰۴۱۱  -   ۳۶۹۰۰۴۱۳  -  ۳۶۹۰۰۴۱۵  -  ۳۶۹۰۰۴۱۷

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان امیرکبیر، پاساژ کاشانی ، طبقه سوم ، پلاک 282 .  تلفن های تماس : ۳۳۹۰۸۸۷۱  -  ۳۳۹۱۱۶۷۲  -  ۳۳۱۱۴۱۷۱   

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان اکباتان ، کوچه آهنین ، پاساژ امین ، طبقه دوم ، واحد دفتری A-1 .  تلفن های تماس : ۳۳۹۲۹۰۱۴  -  ۳۳۹۲۸۹۵۹  -  ۳۳۹۴۴۱۵۱  -  ۳۳۹۴۴۱۵۲  -  ۴۰۳۳۰۷۰۹  - ۴۰۳۳۰۶۳۳