شب عید خودرویی

درشرایطی که قیمت خودرو به‌شکل روزانه با تغییرات چشمگیر همراه است می‌توان بازار شب عید خودرویی‌ها را بسیار پرحاشیه و کم‌سود ارزیابی کرد. درچنین شرایطی فروشندگان خودرو روزشان را به‌امید فروش چشمگیر آغاز کرده، اما در برخی موارد  بدون حتی یک مشتری آن را به‌پایان می‌رسانند.

به گزارش «ام ال »، درکل می‌توان گفت بازار خودرو تحت‌تاثیر رویدادهای سیاسی قرار گرفته است و با تغییرات آن پیش می‌رود. البته قیمت‌ها اکنون به‌یک ثبات نسبی رسیده‌ و بعید است دوباره شاهد افزایش قیمت قابل توجهی در این بخش باشیم. این درحالی است که برخی کارشناسان بر این باورند که بازار خودرو سیاسی شده و اگر توافق‌های سیاسی خوب پیش برود، ممکن است شاهد کاهش قیمت‌ محصول در بازار آزاد باشیم؛ اما قطعا نمی‌توان به‌چنین وعده‌ای دل خوش کرد و تنها زمان، درستی یا نادرستی چنین ادعایی را ثابت می‌کند.

درحالی به‌روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم که با گذشت حدود سه‌ماه از حذف قیمت‌گذاری فصلی خودرو از سوی شورای‌رقابت، هنوز سیاست خاصی دراین‌باره اتخاذ نشده و سرنوشت تعیین قیمت‌ها در سال جدید همچنان نامشخص است.

برخی کارشناسان معتقدند با کاهش نرخ مواداولیه، باید قیمت‌ خودرو نیز اصلاح شود. هم‌زمان با تصویب کلیات طرح ساماندهی خودرو درمجلس شورای‌اسلامی، انتظار می‌رفت از این پس قیمت‌گذاری خودرو در قالب بورس کالا و کشف قیمت براساس عرضه و تقاضا صورت گیرد؛ هرچند در این میان اظهارات ضد و نقیضی مبنی‌بر حذف شورای‌رقابت از گردونه قیمت‌گذاری خودرو مطرح شد، اما درنهایت تعیین قیمت پایه برای عرضه در بورس کالا به‌این شورا واگذار شد. 

این درحالی است که به‌اعتقاد فعالان صنعت‌خودرو فرمول نادرست قیمت‌گذاری شورای‌رقابت در سال‌های گذشته منجر به‌زیان‌های میلیاردی و همچنین تحمیل هزینه‌های هنگفت به‌خودروسازان شده که به گفته کارشناسان لازم است ضمن حذف این شورا از چرخه قیمت‌گذاری، نسبت به‌آزادسازی قیمت‌ها در صنعت‌خودرو اقدام شود. از سوی دیگر جلسات متعددی در قالب کارگروه جهش تولید با هدف تعیین مدل قیمت‌گذاری خودرو برگزار شد؛ اما هنوز این جلسات به‌نتیجه مشخصی نرسیده است.

درشرایطی که قیمت خودرو به‌شکل روزانه با تغییرات چشمگیر همراه است می‌توان بازار شب عید خودرویی‌ها را بسیار پرحاشیه و کم‌سود ارزیابی کرد. درچنین شرایطی فروشندگان خودرو روزشان را به‌امید فروش چشمگیر آغاز کرده، اما در برخی موارد  بدون حتی یک مشتری آن را به‌پایان می‌رسانند.

 

 

انواع خودرو : پراید,  پژو, مزدا ,۳۲۳, ماکسیما, ال ۹۰,  تیبا, ریوو.............. ml

شما میتوانید ازطریق تلگرام mlautoparts یا در اینستاگرام به digi_ghate , mlcommercicalما را دنبال کنید 

 

آدرس فروشگاه ها:

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان امیرکبیر، پاساژ سپهر، برخیابان ، پلاک ۵۳ (G35) .   تلفن های تماس : ۳۳۹۴۳۴۰۰   -  ۳۳۹۲۳۴۰۰  -  ۳۶۹۰۰۴۱۱  -   ۳۶۹۰۰۴۱۳  -  ۳۶۹۰۰۴۱۵  -  ۳۶۹۰۰۴۱۷

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان امیرکبیر، پاساژ کاشانی ، طبقه سوم ، پلاک 282 .  تلفن های تماس : ۳۳۹۰۸۸۷۱  -  ۳۳۹۱۱۶۷۲  -  ۳۳۱۱۴۱۷۱   

تهران، میدان امام خمینی ، خیابان اکباتان ، کوچه آهنین ، پاساژ امین ، طبقه دوم ، واحد دفتری A-1 .  تلفن های تماس : ۳۳۹۲۹۰۱۴  -  ۳۳۹۲۸۹۵۹  -  ۳۳۹۴۴۱۵۱  -  ۳۳۹۴۴۱۵۲  -  ۴۰۳۳۰۷۰۹  - ۴۰۳۳۰۶۳۳